image
2023-03-27 23:39:42
Tulsa King - Odkupienie na wesoło
Po dwudziestu pięciu latach wychodzi na wolność i dowiaduje się, że nikt nie na niego nie czeka. Przez wszystkie lata jakie spędził w więzieniu, jego rodzina postanowiła całkowicie się od niego odciąć - tak samo jak jego mafijni bracia.

Dwight Manfredi zwlniony po odsiedzeniu dwudziestopięcioletnioego wyroku, za swój cel stawia poukładanie prywatnego życia po bardzo długiej odsiadce. Pomimo, iż wszystko musi zaczynań od zera, w nowej rzeczywistoći; internetu, kart kredytowych i telefonów komórkowych radzi sobie całkiem nieźle. Zasady prowadzenia szemranych interesów nie zmieniają się nigdy. Wszystko składa się na popyt i podaż oraz znalezienie ekipy, która zajmie się brudną robotą.

Fabuła nie jest zbyt odkrycza a większość żartów polega na fakcie, że głowny bohater ostatnie lata przesiedział w więzieniu i jest jak hibertatus odmrożony w nowym stuleciu. Odrobinę przypomina to Człowieka demolkę na emeryturze, który mierząc się z problemami nowowczesności, wykorzystuje rozwiazania z przeszłości, nie zawsze w białych rekawiczkach ale całkiem skutecznie.

Po kilkudzieesięciu latach Sylvester Stallone wraca do komediowej roli w stylu Breaking Bad połączonym z Weed (Trawka), idealnie pasujaccej do niego i jego wieku. Sly nie musi tytaj z nikim walczyć, do nikogo nie musi strzelać ani z nikim nie musi się bić. Siłą postaci jest spryt, doświadczenie życiowe oraz bezwzględność anie biceps. 

Serial idealnie wpasowuje się w potrzebę nowoczesnej, skróconej i mocno uproszczonej wersji Rodziny Soprano. Serial o mafijnych porachunkach, ale w wersji na wesoło, a każdy odcinek trwający dwadzieścia pięć minut to idealny popołudniowy "odmużdżacz".

::: Pozostałe w tej kategorii :::
image
2024-03-14 07:48:00